Ankara araç kiralama acenteleri

Ankara araç kiralama (Europcar, Hertz, Avis, Budget, National, Fox, Thrifty, Payles, dollar, advantage, Sixt, Enterprise) hizmetlerini görmenin temel amacı, bu grupta yer alan birçok uluslararası ve yerel ajansdır. Ankara araç kiralama işlevini yerine getiren bu acenteler, belirli bir komisyon karşılığında sözleşmeli seyahat acenteleri, tur operatörleri, havayolları ve toptan satış şirketleri (araç kiralama brokerleri) aracılığıyla tüketiciye doğrudan araç kiralayabilir ve tüketiciye hizmet edebilir. Örneğin, Uçak Bileti, konaklama ve toplu transfer, Ankara, Türkiye araç kiralama ve diğer Seyahat ürünleri de dahil olmak üzere Seyahat satışları, dünyanın en büyük trol Iatı sistemlerinden biri olan online araç kiralama tedarikçileri ile Ankara ile anlaşmaktadır. IATI sistemi ile 174 ülkede 80’den fazla”30.000’den fazla Ankara araç kiralama şirketi” lokasyonundan araç kiralanabilmektedir. Ankara uluslararası araç kiralama acentelerinden bazıları;

Avis Budget Group: 1946 yılında Warren Avis (1954’te ilk hisselerini sattı) tarafından kurulan şirket, havaalanında araba kiralayan ilk şirkettir. şirket, franchise, satın alma, birleşme ve işletme sermayesi genişlemesi yoluyla hızla büyüdü. Ankara araba kiralama, oteller ve gayrimenkul de dahil olmak üzere, payı www.avis.com) ise %20 civarında. Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da ofisleri bazı bölge genelinde yerel operatörler tarafından franchising tarafından işletilen iken 1958 yılında kurulan Bütçesinden bu şirkete ait Bir Otomobil markası Kira. 3400″den fazla ofisi ile 128 ülkede birçok farklı otomobil, kamyon ve kamyonet ile hizmet vermektedir (www.budget.com.tr avis, 2006 yılında bütçe markasıyla birleşerek avis bütçe grubu olarak dünya çapında faaliyetlerine devam etmektedir”.

Avis, koç Grubu bünyesinde 9 Araçlık portföyü ile 1974 yılında Türkiye’nin ilk Ankara araç kiralama hizmetini başlattı. Bugün, üçü yurtdışında olmak üzere toplam 84 ofis ve 30.000 otopark ile hizmet vermektedir.
Hertz Araç Kiralama: Walter L., Jacobs tarafından kurulan 1918 yılında bir düzine T-Model Ford otomobil sahibi (www.wikipedia.org Hertz şirketi, yaklaşık 150 ülkede 6.000’den fazla”kiralık yer, 500.000 Araçlık bir filo ile dünyanın en büyük oto kiralama organizasyonlarından biridir. İş ve tatil seyahatleri eşit paylara sahiptir. Ford Motor, Hertz’in %81’ine sahiptir (Carfoot, 2008: 669). Asya ulaştırma ve Dış Ticaret”. A. I. çatısı altında, operasyonel filo kiralama hizmetlerinin yanı sıra, çoğu 11 farklı ildeki havaalanlarında bulunan 25″kiralama noktalarında günlük ve aylık kısa vadeli Kiralama hizmetleri sunmaktadır. Diğer yazımız

Okuyun  Ankaradaki En İyi Araba Kiralama Şirketi

Diğer Ankara Araç Kiralama Acenteleri


Ulusal Araç Kiralama: 1947 yılında”Clayton ve Missouri tarafından düzenlenen 24 bağımsız araç kiralama acentesinin birleşmesiyle kuruldu. Dünya çapında 83 ülkede 3200’den fazla kuruluşta lisanslı ve franchise lokasyonlarına sahip 350.000 araç filosu ve 14.000 çalışanı bulunmaktadır. Kuruluşun hedef pazarı iş seyahatidir ve Emerald Club ve sık uçan yolcu milleri sunan havayolları ile bir işbirliği anlaşması vardır. Evet Araç Kiralama ve Turizm A. I. Türkiye”, 1990 yılından bu yana ulusal ve Alamo araç kiralama lisansı ile ülke çapında 35 lokasyonda kiralama hizmeti vermektedir.
Advantage Rent A Car: 33 ülkede 150’den fazla yerde faaliyet gösteren, Amerika Birleşik Devletleri merkezli eski bir bağımsız araç kiralama kuruluşudur. 1963 yılında Ankara’da ordu mensuplarına araç kiralama hizmeti vermek amacıyla küçük bir işletme olarak kurulmuştur. 2008 yılında Gsletme, 2008-09 küresel ekonomik krizi gerekçe göstererek (Seyahat endüstrisini ve artan maliyetleri etkileyen büyük ölçüde donmuş kredi piyasaları), ABD’de iflas koruması için başvuruda bulundu ve yaklaşık 40 perakende satış noktası kapandı. 2009 yılında Hertz tarafından satın alındı ”

Europcar International: 1949 yılında Paris ” te kurulan, 170 ülkede yaklaşık 13.000 ofisleri ve 1.2 milyondan fazla araç filosu vardır. Havayolu kuruluşları, otel zincirleri ve otomobil kulüpleri ile uluslararası anlaşmalar yaparak müşterilerine yaygın Ankara araç kiralama hizmeti sunmak (Datamonitor, 2011: 14). EFA Motorlu Araçlar ve Turizm A. I. Europcar ” In Türkiye Temsilcisi. Türkiye genelinde 55 ofis ve 2.500’den fazla “araba” filosu bulunmaktadır.
Sixt Car Rental: Almanya merkezli bir Ankara araç kiralama kuruluşudur. Sixt, 1912 yılında Martin Sixt tarafından Münih, Almanya’da kuruldu.”Sixt Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteriyor” iş alanını genişletiyor. dünyada 110’dan fazla “ülke ve 4.000’den fazla” Ankara araç kiralama istasyonu, düz/otomatik vites, benzinli/dizel, Coupe ve dönüştürülebilir üst segment araç seçenekleri sunmaktadır. 1992 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir.
Enterprise Car Rental: Enterprise Holdings, Alamo ve National Ankara car rental markaları altında İştirakler ve sahiplik yoluyla faaliyet göstermektedir. Kuzey Amerika’daki en büyük ve en kapsamlı Ankara araç kiralama şirketi, 1 milyondan fazla otomobil ve kamyon filosuna sahiptir. Dünyanın dört bir yanındaki havaalanlarında ve şehir merkezlerinde 8.000’den fazla”Ankara” araç kiralama lokasyonundan oluşan bir ağa sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki tüm havaalanı iş hacminin üçte birinden fazlasına sahip bir şirket endüstri lideridir. Enterprise Holdings, Forbes””en büyük 500 özel şirket” listesinde yer alan tek Ankara araç kiralama şirketidir. Diğer iş kolları olarak filo yönetimi, kamyon, araç satışı ve Wecar ile Ankara araç kiralama ve araç paylaşım faaliyetleri. Türkiye genelinde 25 ilde ve 45 ofiste hizmet veren Yes Oto, Haziran 2014’ten bu yana Kurumsal marka lisansı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Okuyun  Ankara havaalanı araç kiralama