https://geargaragefilo.com/arac-kiralama-ankara/

Ankara araç kiralama firmalarının fonksiyonları

Şu anda, arabalar genellikle kısa mesafeler için tercih edilir ve uçaklar uzun mesafeler için tercih edilir. Otomobil kullanımının henüz yeterince yaygın olmadığı az gelişmiş ülkelerde, özel araçlar veya kiralık araçlar, diğer ulaşım araçlarıyla ulaşılması zor yerlere seyahat etmek için en uygun ulaşım aracıdır. Turizm sektöründe giderek daha önemli Karayolları kazanmamızı sağladı, bir yandan, karayollarının geliştirilmesi ve iyileştirilmesi, zaman içinde, diğer taraftan, özel arabalar modern benzin istasyonları, araba kiralama imkanı ve bu faktörler Otogar Ankara sayısı yaygınlaşıyor arttı. Taksiler, tur operatörleri, toplu taşıma araçları, arabaları, çekim yerine bisiklet kiralama ve Kiralık Araba kolay erişim sağlar.

Ankara araç kiralama şirketlerinin temel işlevi, uygun aracı kiralamak ve kurumsal ve bireysel müşterilerin ihtiyaçlarına göre ek ürünler satmaktır. Bununla birlikte, Ankara’daki işin yasal yapısı Türkiye’de bir araba kiralamaya ihtiyaç duymaktadır (turizm faaliyetleri sayılmaz, bu nedenle A3 yetkilendirmeniz, kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yetki alanını kaldırmanız ve taşımanız gerekir) ve çoğu seyahat acentesi seyahat acentesi iş hizmeti Araba Kiralama Ankara sertifikası olduğu için bunu yapabilir. Örneğin; Zeplin Turizm / zeplin Rent A Car, Comet Turizm /Comet Rent A Car, koridor Ankara araç kiralama ve seyahat acentesi, Ekar Turizm / Ekar Rent A Car, Alta Turizm/Hertz lisansı, plus turizm/Sixt Araç Kiralama, Kaylar Turizm Seyahat Acentesi ve Rent A car. Bu nedenle, otel rezervasyonu, transfer, günlük şehir turu, Türkiye’deki Ankara araç kiralama şirketlerinin web sitesinin ek hizmetler bölümünde görülebilir”. Ankara seyahat acentaları araç kiralama hizmetinin yasal dayanağı 1618 sayılı seyahat acentaları ve seyahat acentaları Birliği Kanunu’dur ” dedi. Bu Kanunun maddesine göre:

Ankara araç kiralama şirketleri, görev, sorumluluk ve faaliyetleri

 • Seyahat acenteleri, 15+1 veya daha az koltuk kapasiteli araçları ticari amaçlarla, şoförlü veya şoförsüz, yurtiçinde veya yurtdışında yazılı bir sözleşme ile kiralayabilir.
 • Aynı yasanın 39. maddesine göre, seyahat acenteleri, Rent A car olarak tanımlanan seyahat acentesi faaliyetlerini, sahibi veya işletmecisi unvanını taşıyacak şekilde yürütmek için aşağıdaki niteliklere sahip en az on motorlu kara taşımacılığı aracına sahip olacaktır. Turistlere kiralanacak araçlar aşağıdaki niteliklere sahip olmalıdır;
 • Karayolu trafik mevzuatında belirtilen gerekli şartları taşımak,
 • Yerli araçlar üç yaşına kadar olmalı ve ithal araçlar beş yaşına kadar olmalıdır,
 • Araçların teknik bakımı zorunludur.
Okuyun  Ankara araç kiralama ve araç paylaşımı

Turizm sektörünün önemli bir kolu olan Ankara araç kiralama şirketleri, görev, sorumluluk ve faaliyet alanlarını sürekli genişletmektedir. Bu kapsamda Ankara Araç Kiralama hizmetleri tarafından sağlanan hizmetleri şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Motorlu ve motorsuz araç kiralama,
 • Ek ürün (navigasyon, CPS, bebek koltuğu, vb.) ve hizmet sunmak
 • İkinci el araç satışı,
 • Transfer hizmeti sağlayın,
 • Turistik geziler için Ankara araç kiralama ve ulaşım araç kiralama,
 • Rezervasyon hizmeti sağlayın,
 • Sigorta hizmetlerinin sağlanması.