Ankara Uzun Dönem Araç Kiralama

Diğer araç kiralama şirketleri gibi Gear Garage Ankara uzun dönem araç kiralama şirketi olarak hizmet sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Hizmet sektörünün tüm özelliklerini gösteren araç kiralama hizmeti, hizmet tüketim aşamasında müşterilerin doğrudan etkilendiği bir süreci ifade eder. Kitle turizminin artması ve dünyadaki ticaretin gelişmesi ve bireylerin seyahat sıklığı nedeniyle gelişmekte olan sektörde birçok yerli ve yabancı şirket hizmet vermektedir. Araç kiralama, taşımacılık sektörünün bir alt sektörü olarak müşteri tarafından tercih edilen belirli bir süre içinde ve belirli bir ücret karşılığında sunulan hizmetlerdir. Araç kiralama sektöründe, insanların kolay ve konforlu ulaşımı seçmelerine yönelik hizmet sunulmaktadır. Araç kiralama sektörü iki farklı alt sektöre ayrılmıştır: Uzun dönem araç kiralama ve kısa dönem araç kiralama.  

Ankara Araç kiralama sektöründe önemli bir faaliyet alanı olan uzun süreli araç kiralamada, toplumun farklı kesimlerinden yerli ve yabancı müşteriler farklı amaçlarla araç kiralayabilmektedir. Araç kiralama, sektörün gelişim sürecinde küçük bir müşteri grubuna hizmet verir. Ancak farklı hizmet tekliflerine paralel olarak uzun dönem araç kiralama hizmetleri, birçok yerli ve yabancı kiralama şirketinin pazara girmesiyle bütünsel bir yaklaşımla karmaşık bir hizmet süreci haline gelmiştir. Araştırma konusu olan Uzun dönem araç kiralama sektörü, 12 aydan uzun süreli günlük kiralamayı kapsamaktadır.

Uzun dönem araç kiralama sektörü

Ankara uzun dönem araç kiralama sektörü ağırlıklı olarak hava, deniz ve demiryolu ile ulaşımında kullanılmasına rağmen karayolu daha çok tercih edilmektedir. Uzun süreli kiralanan kiralık araçlar ile müşterilerin hedeflerine kesintisiz ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlamak uzun dönem araç kiralama sektörünün temel hedefidir. Uzun dönem araç kiralama bir araba kiralayan müşteriler, iş veya tatil müşterileri de dâhil olmak üzere farklı amaç ve özelliklere sahip müşterilerdir. Bu müşterilerin farklı beklentileri, araç kiralama şirketlerinin hizmetlerini etkilemektedir. Bu anlamda Uzun dönem araç kiralama, hem turizm sektörünün hem de ulaştırma sektörünün önde gelen alt sektörüdür. Kısa süreli araç kiralamada hizmet kalitesini etkileyen birçok faktör vardır. Hizmet sektöründe, müşterilerin algılanan hizmete ilişkin değerlendirmeleri birçok faktörden etkilenir. Hizmet şirketleri gibi uzun dönem araç kiralama şirketleri de başarılı olmak için varlıklarını korumak, hizmet kalitesini artırmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak zorundadır.

Araç Kiralama Hizmeti

Günümüzde hizmet kalitesi, çağdaş müşteri odaklı yaklaşımların etkisi altında müşteri odaklı olarak belirlenmiştir. Sunulan hizmetin performansı, müşterilerin tekrar satın alma davranışı göstermesine ve diğer müşterileri olumlu yönde etkilemesine neden olur. Bu nedenle uzun dönem araç kiralama gibi hizmet şirketlerinde kalite rekabet unsuru olarak gösterilmektedir. Günümüz dünyasında başarılı olmak isteyen hizmet şirketleri, müşteri beklentilerini karşılayan şirketlerdir. Şu anda, hem kurumsal hem de bireysel müşteriler Uzun dönem Araç Kiralama hizmetleri almaktadır. Global araç kiralama şirketlerinin sektörde hâkim pozisyonlarda faaliyet göstermesi, milyarlarca liralık bir iş hacmine sahip olmalarını sağlamıştır. Türkiye’de günlük 30 bin araç kiralandığı tahmin ediliyor.

Ankara Uzun dönem araç kiralama Sektöründeki yoğun rekabet, hizmet kalitesinin farklı beklenti ve ihtiyaçları olan müşteriler tarafından nasıl değerlendirildiği ön plana çıkmış ve hizmet kalitesinin ölçülmesi de Uzun dönem araç kiralama hizmetinin gelişimi için önemli hale gelmiştir. 

Okuyun  Ankara'da araç kiralama hizmeti veren İşletmeler