uzun dönem araç kiralama ankara

Kısa dönem (günlük) araç kiralama hizmeti

Kısa dönem Ankara araç kiralama; saatlik, günlük, haftalık, aylık gibi süreleri kapsayan ve bir yıldan az kiralamayı ifade eder. Günlük veya bireysel kiralama olarak da adlandırılabilecek bu hizmet, ağırlıklı olarak iş gezileri veya turistik geziler için uçak, tren, otobüs ve gemi gibi ulaşım araçlarıyla yolculuğun bitiş noktasına ulaşımı tamamlar. Günlük kiralama hizmeti, mevcut aracın hasar görmesi veya uzun süreli onarımı durumunda da yardım için kullanılır.

Büyük şehirlerin yol açtığı ulaşım sorunları Şehircilik bilincini oluşturmuş, yolculuk paylaşımı, toplu taşıma ve şehir içi ulaşım sistemi gibi kavramlar geliştirmiştir. Bu nedenle kent sakinleri araç sahibi olmak yerine ihtiyaç anında kısa bir süre için Ankara’da araç kiralamayı tercih etmektedir. Türkiye’de günlük kiralama tarihi “1950’lere ve 60’lara kadar uzanmaktadır. zamanla bir turizm ülkesi haline gelen Türkiye’de” günlük kiralama buna paralel olarak gelişmiştir. Ancak ülkemizin turizm potansiyeline rağmen, son yıllarda turizmin yapısı nedeniyle (müşteriler her şey dahil sistemi olan otellerde sıkışıp kalmaktadır), beklendiği kadar ya da talep görmesini engellemiştir.

Bu anlayış, kültür turizmine olan talebin artması, yaz turizminin zenginleşmesi ve özellikle yolcu taşımacılığının yapısındaki değişimin bir sonucu olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca, hava yolculuğu arttıkça günlük kiralamaya olan talep de artmıştır. Yakın zamana kadar, sadece yabancı turizm için günlük kiralama bir hizmet sektörü iken, artık ülkemizde kalkınmaya paralel olarak, turizmin gelişmesi ve iç hava yolculuğunun canlanması ile birlikte hem yerli hem de yabancı müşterilerin yeniden yapılandırılmasına girmiştir. Şu anda 18-20 bin aracın hizmet verdiği tahmin edilen günlük kiralama sektörü, Avrupa’da yaşanan büyümeye rağmen ” henüz yaygın kullanıma ulaşamadığını gördü.

Toplam 550 milyon nüfusa sahip AB ülkelerinde günlük kiralama sektöründe 650 bin aracın faaliyet göstermesi pazarın büyüklüğünü ortaya koymada önemli bir göstergedir. Günlük kiralama sektörünün gelişmiş ülkelerinden biri olan Almanya da kişi başı 27 Euro, Türkiye ise sadece 1,3 Euro harcıyor. Kişisel araç sahipliğindeki büyümenin doğal bir sonucu olarak, yedek araç pazarına olan talep artmıştır. Birçok şirket inşaat araçları için havuzlara sahip değildir ve bu hizmeti günlük kiralama şirketlerinden destek almaktadır.

Okuyun  Araç Kiralama Ankara niçin Önemli

Uzun vadeli (finansal, operasyonel) kiralama hizmeti

 Uzun dönem araç kiralama ankara bir yılı aşkın (12 ay, 24 ay ve 36 ay) kapsayan kiralamalardan oluşmaktadır. Ankara kısa dönem araç kiralama farklı olarak Uzun vadeli Ankara araç kiralama, finansal veya operasyonel kiralama olarak da adlandırılan bireyler ve şirketler tarafından tercih edilen bir dış kaynak stratejisidir. Bu strateji ile bireyler veya işletmeler, satın alma yerine kiralama yoluyla ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Şirketlerin kiralamayı seçmesinin nedenleri arasında; bu, büyük miktarda fonun daha fazla getiri elde edecekleri faaliyet alanlarına yönlendirilmesini, kira ile birlikte ödenen “KDV” nin düşülmesini, tüm kira bedelinin yazılmasını ve kira ödemesinde stopaj uygulanmamasını içerebilir. Ayrıca, kiralama durumunda, işletmelerin bakım, onarım, sigorta, sigorta gibi benzer işlemleri için ekstra zaman ve personel yükümlülükleri ortadan kalkar. Bu sayede şirketler, araç yatırımı için gerekli olan büyük finansal maliyetleri kendi iş kollarında değerlendirmekte ve araç servisi, hasar-onarım, sigorta gibi tüm operasyonel süreçlere ayrı bir yatırım yapmadan profesyonel ve kesintisiz hizmet almaktadır. Yapılan açıklamalar çerçevesinde, işletmelerin ihtiyaç duyduğu binek otomobil ve benzeri araçların satın alınması ve kiralanması arasındaki farklar.

uzun dönem araç kiralama ankara, Ankara kısa dönem araç kiralama ya göre vergi avantajları ve firmalara sağlanan esneklik, araç filo kiralama sektöründe büyümeyi kaçınılmaz hale getirmiştir. Operasyonel leasing Otomotiv ile ilgili işletmeler veya bir şirket kurmak bir yatırımcı veya bayi profiline sahiptir yurtdışında günlük kiralama, operasyonel leasing faaliyeti (özellikle ABD’de) insanlara kadar bir müşteri portföyüne sahiptir, ancak Türkiye henüz bu noktaya ulaşmamıştır. Operasyonel kiralama geçmişi, Kurumsal Yönetim, zenginleştirme ve genişletme muazzam ilerleme kaydetti içindekiler hizmet tablosu, mali yapısını güçlendirmek için ülkemizde sadece 15 yıl olsa ve www.tokkder.org uluslararası standartlarda rekabet gücü elde etti. Pazara yeni oyuncular giriş için herhangi bir kısıtlama yok. Bununla birlikte, son 10 yılda piyasadaki büyük oyuncuların büyüklüğünün getirdiği ölçek ekonomisi ve 2008 Dünya krizinden sonra yüksek kaldıraçlı faaliyetlerle finansman fırsatlarına getirilen kısıtlamalar nedeniyle yeni oyuncuların sektöre girmesi olası değildir (gençler, 2012:6).

Okuyun  Ankara'da araç kiralama hizmeti veren İşletmeler