Ankara’da Uzun Dönem Araç Kiralama

Ankara havaalanı araç kiralama

Uzun vadede bir araba kiralamak için bir şirket seçmenin sizin ve çalışanlarınız için daha kolay olacağından nasıl emin olabilirsiniz?

İşletmeniz her geçen gün büyüyor ve operasyonel süreçleriniz için araçlara olan ihtiyaç buna göre artıyor. Aslında, hedeflerinize ulaşmak, bir sonraki süreçte şirketinizin mevcut araçlarından çok daha fazlasını gerektirir. Birden fazla araç satın almak yerine operasyonel kiralama seçmek, aracınıza özgü şirket giderlerinizi en üst düzeye çıkarma fırsatı verir.

İşletmeniz için uzun vadeli araç kiralama seçeneğini seçtiğinizde, filo şirketi şirketiniz için tam hizmet çözüm ortağı olarak konumlandırılmalıdır. İşte tam olarak devreye girdiği yer olan uzun vadeli araç kiralama konusunda dikkat etmeniz gereken hususlar!

 1. Araç İhtiyaçlarınızı Tam Olarak Tanımlayın
  1 yıllık araç kiralama, 2 yıllık araç kiralama, yıllık Mercedes kiralama veya 1 yıllık BMW kiralama… tercihiniz hangisi? Belki de önceliğiniz, yıllık fiyatlarına göre bütçenize en uygun seçeneklerdir. Ancak, araç ihtiyacınızı belirlemek için kiralama süresine, model seçimine ve uygun fiyat avantajına göre hareket etmekten daha fazlasına ihtiyacınız var. Kısaca şöyle dedi: “şirketinizin ihtiyaçları tamamen karşılandı.”

Bunu yapmak için önce kendinize işletmenizle ilgili aşağıdaki temel soruları sormalısınız:

Tüm operasyonel süreçler için kaç araç gereklidir?
Bu araçları kullanacak personelin iş tanımları nelerdir?
Mesafe yollar araçların şehir uzun ya da kullanılacaktır?
Araç kapasiteleri kişi bazında mı yoksa yük bazında mı planlanmalı?
Bu sorulara uygun olarak ulaşacağınız sonuçlara göre, araç sayısı, modeller, segmentler, motor hacimleri, yakıt tipi vb. portföy yöneticinizin yardımıyla özellikleri en doğru şekilde belirleyebilirsiniz.

 1. Kurumsal Araç Kiralama Şirketlerini Seçin
  Unutmayın, kararınızı tüm kuruluşunuz adına veriyorsunuz. Bu nedenle uzun süreli araç kiralama hizmeti alacağınız firmanın da profesyonel ve kurumsal bir yapıya sahip olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü en önemli önceliğiniz aldığınız hizmetten memnun kalmaktır.
Okuyun  Ankara araç kiralama firmalarının fonksiyonları

Güvenilir, deneyimli kadrosu, geniş ve hızlı tedarikçi ağı ile araçlarınızın tüm ihtiyaçlarına kapsamlı çözümler sunabilen bir filo kiralama şirketi seçmek, şirketiniz için ilk ve en doğru kararlardan biri olacaktır. Kimse “yarı yolda kalmak” istemiyor, hem gerçek hem de deyim, değil mi?

 1. Araştırma Müşteri Hizmetleri ve Portföy Yönetimi kalitesi
  Araç kiralama şirketlerinde kurumsallık en önemli hususlardan biri olmasına rağmen, bu tek başına hızlı ve kapsamlı bir hizmet için yeterli değildir. Uzun süreli araç kiralama, birçok alanda bilgi ve deneyim gerektiren bir süreçtir. Bu nedenle filo kiralama hizmeti alacağınız firmanın tüm soru ve sorunlarınız için çözümleri olmalıdır. Bu çözümleri hızlı ve etkili bir şekilde sunma yeteneğine sahip olması çok önemlidir.

Seçtiğiniz filo şirketinde, ön kiralama teklifleri ve tavsiyeleri konusunda size rehberlik edecek portföy yöneticileri anahtardır. Öyle ki, kaliteli bir portföy yönetimi hizmeti sayesinde, “ayrılmadan önce”hedeflediğiniz verimliliği sağlamak için ihtiyacınız olan tüm gereksinimleri de tam olarak sağlayabilirsiniz.

Buna ek olarak, araca özel hizmetler sunan ve sürecin hakimiyeti ile daha etkin çalışabilen Müşteri Hizmetleri çalışanları da personeliniz için en iyi “yoldaşlar” olacaktır. Ve 7 gün 24 saat!

 1. Aldığınız Hizmetlerin Kira Fiyatına Dahil Edileceğinden Emin Olun
  Operasyonel uzun vadeli bir kiralama hizmeti seçmenin en büyük nedenleri, aşağıdaki gibi işlemlerin yükünden kurtulmak olabilir:

Bakım-muayene,
Sigorta,
Sigorta,
(MTV motorlu taşıtlar Vergisi ),
Hasar-arıza onarımı,
Lastik değişimi, vb.
Peki, bu işlemlerin tutarları uzun vadeli araç kiralama fiyatlarına dahil edilecek mi? Ya da her biri takip edilecek ve işiniz tarafından ek maliyetlerle karşılanacak mı? Uzun süreli kiralama hizmeti alacağınız firmanın size sunacağı cepheden bir kopya şeklinde bir sözleşme istemek, bu konudaki tüm soru işaretlerinizi çözebilir.

 1. Araç Kiralama Sözleşmesini Dikkatlice Okuyun
  Araç kiralama sözleşmeleri 12-48 ay arasında değişmektedir. İhtiyaca bağlı olarak seçilebilecek yıllık sözleşmelere göre şirketlere büyük finansal avantajlar sağladığı için, birçok işletme sizin gibi uzun vadeli araç kiralama yoluna gitmektedir. Ancak, şirketinizde ek maliyetler ve süreç yönetimi için istihdam ihtiyacını en aza indirmek için kira sözleşmesini dikkatlice okumanız gerekir.
Okuyun  Uzun süreli Araç kiralamalar neden bu kadar popüler?

Sözleşmede yer alan şirket;

Size ne sağlayacaklar,
Avantajlı paketler,
Teklifinize dahil olan hizmetler; veya
Senden ne bekliyorlar,
Tüm olası durumları dikkate alarak ayrıntılı olarak yazılmalıdır. Ve eğer tüm bunları okumazsanız, o zaman sizi neyin beklediğini bilemezsiniz. Uzun vadeli filo kiralama sözleşmelerini okumanın işinizi garanti etmenin en hızlı yolu olacağını unutmayın.

 1. Seçtiğiniz Şirketin Sözleşmeli Servis Noktalarını Arayın
  Filo kiralama hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri size sağlanan hizmet ağıdır. Seçtiğiniz filo şirketinin anlaşmalı servis noktaları tüm operasyonel süreçleriniz için yeterli olacak mı? Araç bakım, muayene ve onarımı gerektiğinde bu soruyu sormak yerine, araştırmanızın ana konularına en baştan dahil etmelisiniz. Aksi takdirde, ihtiyacınız olan hizmetleri yerinde ve zamanında alamazsınız.

Şirketiniz Ankara’daysa ve filo kiralama şirketinizin yerel servis sağlayıcılarla bir anlaşması yoksa, bu sizi operasyonel bir konuma getirebilir.

 1. Kiralık araçlarınızın hasarsız ve sağlam olduğundan emin olun
  Uzun vadeli araç kiralamanın en önemli yönü, araçlarınızı mümkün olan en güçlü ve en güçlü biçimde teslim etmektir. Bu nedenle, herhangi bir sorun yaşamamak için, araçların teslimatını yaparken öncelikle iç/dış kaporta ve motorlu/elektronik bileşenler açısından hepsini dikkatlice kontrol etmelisiniz.

Araçlardaki Olası hasarlara ve diğer sorunlara karşı alınması gereken bir diğer önemli önlem sigorta belgelerini kontrol etmektir. Kesinlikle sigortası veya kaskı olmayan veya yenilenmemiş araçlar kiralamamalısınız. Aksi takdirde, olası bir kaza durumunda, faturanın tamamının işinize kesilebileceğini bilmelisiniz. Aslında, tüm araçlarınızı sıfır kilometrede ve tüm dosyaları tam olarak kiralamak en iyisi olmaz mıydı?