Ankara’da Uzun Dönem Araç Kiralama

Ankara araç kiralama ve araç paylaşımı

Motorlu araç sayısının son yıllarda Ankara araç kiralama ve otomobil paylaşım İşletmeler ve büyük artış yolcu hacmi büyüme devam etti, özellikle trafik ve otopark sorunları 365 2000 işletmeler yaratılmasına yol açtı kişisel araba sahibi olmanın maliyetleri araç kiralama ve otomobil paylaşım Ankara ile büyük şehirlerde. Ankara araç kiralama sektöründe 1999 yılı sonunda ciddi bir pazar sorununun fırsata dönüşebileceğini belirten Avis E., 1946 yılında Ankara araç kiralama işinde büyük bir yenilik yarattığını Warren gibi hiç kimsenin fark etmediğini belirtti. Bir araba bayisi olan Avis, havaalanının dışında taksi beklemekten bıktı ve sorunu çözmek için Florida havaalanında Araç Kiralama hizmetleri sunmaya öncülük etti. Ankara araç kiralama ve araç paylaşımı’nda Robin Chase ve Antje Danielson, kentsel sürücülerin araç sahibi olmak yerine saatlik/gecelik kiralama ihtiyaçları olduğunu görerek bu pazar sorununu çözdüler

Ankara araç kiralama ve araç paylaşımı, özel araç sahipliği yerine Ankara araç kiralama hizmeti almaktır. Bu sistemde, araçlar konutun yakınında oldukları için C/ın ve c/out için çok az çaba gerektirir (Litman, 1999:1). Ankara araç kiralama ve araç paylaşımı, geleneksel Ankara araç kiralama arasındaki farktır; 1) tüketiciye araca erişim sağlayan ağ; 2) kısa süreli kiralama; 3) benzin ve sigorta dahil fiyatlarla kiralama. Ayrıca, Ankara araç kiralama ve araç paylaşımının temel amacı, araç sahibi olmanın bir alternatifi olmasıdır. Özellikle Havaalanı ve şehir merkezi acentelerinde olduğu gibi Aracı kontrol etmek için personel gerektirmez ve minimum 24 saat kiralama şartı yoktur. Sonuç olarak, kiralama firmaları iş seyahati, diğer ziyaretçiler ve yedek araçlar sağlarken, araç paylaşım operatörleri yerel sakinler tarafından kısa süreli seyahatlere hitap etme eğilimindedir (Brown, 2005:21). Ankara araç kiralama ve araç paylaşım işletmelerinin öncüsü olan Zipcar, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Boston, New York ve Washington gibi büyük şehirlerde saatlik/gecelik seçenekler sunan bir araç kiralama kuruluşudur.

Okuyun  Araç kiralama sektörünün genel yapısı

“Zipcar, özellikle toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen gençler ve yerliler için cazip fırsatlar sunuyor. Bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok üniversite ve kolejde otoparklar ve kullanıcılar var. Budget, Hertz ve Avis gibi muadilleri arasındaki fark, araçların kiralanan şubelere sahip olmaması ve tüm işlemlerin ağ ağı üzerinden gerçekleştirilmesidir. Merkezi bir rezervasyon sistemi yerine, araçları şehir genelinde dağıtan bir çevrimiçi rezervasyon sistemi ile çalışır. Bir kişi Ankara’da bir araba kiralamak istediğinde, ilgili işletmenin web sitesine girmeniz ve kiralamanın yerini, tarihini, saatini ve süresini girmeniz yeterlidir, uygun araçların listesi mesafelerine göre sıralanır. Belirli bir yıllık ücret karşılığında abone olan sistem, her aboneye bir kullanıcı şifresi (proxy kimliği) gönderir. Rezervasyondan sonra, en yakın iş otoparklarına (otobüs duraklarının yanında) gidin, üyelik kartı camda tutulduğunda, kapı açılır ve araç arabadaki anahtarla başlatılır. Ayrıca, benzin, Park ve sigortaya para verilmeyerek, saatlik / gecelik, günlük / haftalık ücretler ihtiyaca göre ödenir.

Ankara araç kiralama ve araç paylaşım sistemi

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da ulaşım sorununa yeni bir çözüm getiren Ankara araç kiralama ve araç paylaşım sistemi, Bir tür Ankara araç kiralama yöntemidir. Ancak fark, çalışma saatleri içinde bir araba kiralamanıza izin vermesidir. Bu yöntemle, sisteme üye olan kişiler, iş sahibi olduklarında şehrin veya bölgenin stratejik noktalarında bulunan ortak kullanımlı araçları satın alabilir ve kullanabilir. Ankara araç kiralama ve araç paylaşımı diğer Ankara Araç Kiralama kuruluşları arasındaki fark, 21 yaşın altındakiler için hem kısa vadeli kiralama hem de Ankara araç kiralama. Buna ek olarak, diğer Ankara araç kiralama acenteleri 25 yaşın altındakiler için ek ücret talep etmektedir (Avis ve Hertz) ve sigorta kuruluşları daha riskli yaş gruplarındakiler için daha yüksek primler istemektedir.

Okuyun  Araç Kiralama Ankara niçin Önemli

Ankara araç kiralama ve araç paylaşım sisteminde, otomobillerin içindeki gelişmiş bilgisayarlar, araç kayıtlarını kablosuz ağlar üzerinden işletmeye gönderir. Bu şekilde, motor arızası veya akü boşalması uyarı işareti yandığında, filo yöneticisine e-posta yoluyla bir uyarı gönderilir. Günlük kilometre sınırını aşan sürücüler otomatik olarak faturalandırılır. Buna ek olarak, temizlik ekipleri, araçların ne zaman boşta olduğunu öğrenmek ve arabayı temizlemek için rezervasyon sistemini de kullanabilir.

Uluslararası Ankara araç kiralama ve Otomotiv Firmaları bu pazara giriyor. Avis, 2013 yılı başında”Zipcar” I satın alarak Ankara araç kiralama ve araç paylaşım pazarına girdi (Onur, 2013). Hertz, Hertz On Demand, Sixt, yakın rakiplerinden biri olan DriveNow Ankara, araç kiralama ve araç paylaşım hizmetleri sunmaktadır. Enterprise, Philly CarShare, WeCar ve Mintcars’ı”talep üzerine” satın aldı ve inorganik büyüme yöntemini seçti. Daimler car2go servisi dünya çapında 18 şehre yayıldı ve her iki ayda bir listesine yeni bir şehir eklemeye devam ediyor. BMW Drivenow, (Volkswagen) VW Quicar, Toyota Ha:Mo araba Paylaşım Programları ve Renault Twizy yolu araba kiralama kapsama gibi diğer Avrupalı oyuncular hızla (www.otoguncel.com Ankara kendi alanında genişliyor. Türkiye AtlaGit.com, mobicar.com.tr, mobilizm.com ve driveyoyo.com Ankara Araba Kiralama hizmetleri mevcuttur paylaştı. Birçok internet odaklı girişimden daha fazla sermaye gerektiren bu hizmetler, nüfuslu bölgelerde (www.webrazzi.com).