Ankara araç kiralama şirketleri

Turizm ve yolcu taşımacılığı kategorisine giren Ankara araç kiralama şirketleri ulaşım sektörünün bir parçasını oluşturmaktadır. Ankara araç kiralama şirketleri, bir yandan iş veya tatil amaçlı seyahat eden turistlerin varış noktalarına kolay ve esnek ulaşım sağlarken, diğer yandan başka türlü ulaşılamayan bazı destinasyonlara gitme fırsatı sunmaktadır. Ulaşım ağının önemli bir parçası haline gelen Ankara araç kiralama sektöründeki büyüme, gelirdeki artışla birlikte genel ekonomiye ve otomobil endüstrisine yansıyarak çarpan etkisi yaratmaktadır. Son yıllarda, sektör teknolojik gelişmeler ve değişen demografik yapının bir sonucu olarak ılımlı bir büyüme kaydetmiştir. Dünyadaki Seyahat harcamalarındaki artış, havayolu kullanım sıklığı, yerli ve yabancı turist sayısındaki artış, sektörün gelişimini hızlandıran diğer faktörlerdi. Ankara araç kiralama sektörü, havayolları, demiryolları, yolcu gemisi hatları dahil olmak üzere ulaştırma sektörünün bir alt üyesi olarak sınıflandırılmıştır.

Dünyanın en büyük endüstrilerinden biri olarak kabul edilen turizm ve seyahat, küresel ekonomik üretimin %10’undan fazlasını oluşturmaktadır. Bu sektörde, Ankara araç kiralama işletmeleri, yaklaşık 19.000 Ankara araç kiralama yeri ve 1.9 milyondan fazla araç ile yalnızca ABD ekonomisine 19.4 milyar dolar gelir sağlıyor. Ankara araç kiralama sektörü ilk olarak 1918’de küçük operatörlerin yerel pazarlarda belirli standartlardaki bireylere sabit bir günlük ve kilometre başına ücret karşılığında araç kiraladığı basit bir iş olarak başladı. Son 20 yılda, Ankara araç kiralama pazarı olağanüstü değişiklikler geçirdi. 1980’lerin sonlarında, otomobil üreticileri neredeyse tüm Ankara araç kiralama kuruluşlarının hisselerinin çoğunu satın aldı ve filolarını çok rekabetçi fiyatlarla güçlendirdi.

Ankara araç kiralama şirketleri hakkında

Daha sonra talep üzerine ürettikleri araçları Ankara araç kiralama işletmelerine tahsis ettiler. Şu anda, Ankara araç kiralama sektörü üretilen araçların %25’ini satın alıyor. Turizm, karayolu ve taşıtları kullanan bir yer değiştirme faaliyeti olduğundan, ulaşım işlevi karayolu, hava, demiryolu ve deniz taşımacılığı sistemlerinden biri veya en az ikisi ile işbirliği içinde gerçekleştirilir. Bunlardan karayolu taşımacılığı, başka ulaşım araçlarıyla ziyaret edilemeyen alanları ziyaret etme fırsatı sağlar, geçtiği yerleri ve turizme yakın doğal ve kültürel kaynakları açar ve yolculuk sırasında insanlara özgürlük, özerklik, özgürlük ve seyahat keyfi verir. Karayolu taşımacılığı Turizm türleri otobüs, özel otomobil, şirket araçları ve Ankara araç kiralama işletmelerinden oluşmaktadır.

Okuyun  Kısa dönem (günlük) araç kiralama hizmeti

Şu anda, iş ve tatil amaçlı seyahat eden turistler, seyahatlerinin en az bir bölümünde araba ve taksi kiralamaktadır. Otomotiv sektörü, Ankara araç kiralama şirketleri için farklı isimlere ve farklı modellere sahip özel otomobiller üretmektedir. Öte yandan, büyük Ankara araç kiralama acenteleri, imtiyaz sistemi ile oluşturdukları ağlar aracılığıyla neredeyse tüm dünyada faaliyet gösteren küresel şirketler haline gelmiştir. Dünya seyahat sistemlerinin %47’si bir yol veya yol bağlantısında Kiralık Araba, otobüs veya taksi kullanıyor. Literatürde oteller, tur operatörleri, Demiryolları, yiyecek içecek veya gastronomi, havayolu kuruluşları, destinasyon yönetimi gibi konulara büyük ilgi duyulurken, Ankara araç kiralama (rent-A-car) işletmeleri neredeyse hiç odaklanmamaktadır.

Hem bu kuruluşların şu anda nasıl çalıştığı hem de gelecekteki çalışma modellerinin ne olacağı hakkında sınırlı bilgi var. Türkiye ” de 2011 yılında yaklaşık 135 bin uzun vadeli, 25 bin kısa vadeli olmak üzere toplam 160 bin araç kullanılmış veya finansal kiralama yoluyla finanse edilmiştir. Bu rakamlar yaklaşık 5 milyar TL (3 milyar$) varlığa eşdeğerdir. Yıllık kira geliri yaklaşık 1,5 milyar dolar ” dedi. Türkiye’nin GSMH’SI göz önüne alındığında, ne kadar büyük bir endüstri olduğu görülmektedir.